Scenariusze

Tom II

2017

Scenariusze

Tom II

2017

BASQUIAT – Opowieść o czarnoskórym van Goghu, przyjacielu Andy’ego Warhola i królu nocnego życia. Jean-Michel Basquiat, elektryzuje współczesnych i przelatuje jak meteor przez nowojorską scenę artystyczną lat 80.

ELLIS ISLAND – Niezrealizowany scenariusz filmu o współczesnych emigrantach próbujących ułożyć sobie życie w Nowym Jorku.

POKÓJ SAREN – Ekranizacja „opery autobiograficznej”, w której młody poeta mieszka z rodzicami w starej kamienicy. W swoich wizjach widzi jak latem na podłodze rośnie trawa, jesienią ze ścian opada tynk, zimą zaś z lodówki dobywa się zamieć śnieżna.

WOJACZEK – Ostatnie dni z życia Rafała Wojaczka, przedwcześnie zmarłego poety i buntownika. Jego poezja i samounicestwiające się życie odcisnęły niezwykłe piętno na pokoleniach Polaków.

YVES, MON AMOUR – Historia słynnego francuskiego malarza Yves’a Kleina widziana oczami współczesnej studentki Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Płótna Kleina, pełne erotyki odciskanych w błękicie ciał nagich modelek, zaszokowały świat europejskiej sztuki XX wieku.