Kolekcja

15 tomów

2015-2020

Kolekcja

15 tomów

2015-2020

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS, Narodowego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia ANGELUS SILESIUS w latach 2015-2020 została wydana 15-tomowa edycja utworów literackich Lecha Majewskiego, jednego z najbardziej rozpoznawanych polskich artystów w świecie. 

Utwory podzielone na trzy grupy – powieści / eseje i poezje / scenariusze i dramaty – powstawały od wczesnej młodości pisarza aż do roku 2020, kiedy to ukazały się po raz pierwszy eseje: Pejzaż Intymny – osobiste odniesienie do miejsca artysty we współczesności, oraz Ukryty język symboli – zapiski przemyśleń będących kanwą jego wykładów na prestiżowych uczelniach, od Canterbury University w Nowej Zelandii, poprzez Yale, Harvard i Berkeley w USA, po Uniwersytety w Pizie, Bolonii oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie.

Wiele powieści, choć niektóre pod innymi tytułami, widzieliśmy lub niebawem zobaczymy na dużym ekranie. W scenariuszach również znajdziemy większość tytułów które znamy nie tylko z filmów Lecha Majewskiego, bowiem są tam też fascynujące historie które nie doczekały się ekranizacji.  Kolekcja UTWORY ZEBRANE to okazja dla wszystkich którzy interesują się twórczością Lecha Majewskiego.